Informácie o Komárne | Mapa
Booking.com

Informácie o Komárne:

Mesto Komárno leží na juhovýchodnom konci Žitného ostrova, kde sa stretávajú dve rieky Dunaj a Váh. So svojou strategickou polohovou sa stalo významným historickým mestom v minulých storočiach.

Vďaka histórii a nezameniteľnej polohe dýcha mesto neopakovateľnou atmosférou, ktorá v sebe skrýva miesta na relax a oddych.

Komárňanský pevnostný systém ponúka návštevníkom prehliadku obranných múrov, vybudovaných v 15. storočí. V súčasnosti sú tieto miesta zrekonštruované a ľudia si ich môžu prezrieť v pravidelných intervaloch prehliadok, ktoré organizuje mesto Komárno. Taktiež sa v hradbách skrývajú príjemné miesta na pohostenie ako reštaurácie, kaviarne, alebo zábavné kluby. Napriek tomu, že až do konca 19. storočia boli hradby mesta ústrednou obrannou líniou, ktorá odolávala tureckým útokom, v roku 1763 a opätovne o dvadsať rokov neskôr v roku 1783 hradby mesta z časti zničilo veľké zemetrasenie.

Bohaté dejiny Komárna a okolia, život a dielo osobností, ktoré sa viažu k mestu, dokumentujú expozície Podunajského múzea v Komárne v hlavnej budove inštitúcie na Palatínovej ulici (dejiny regiónu do r. 1849, obrazáreň), v Zichyho paláci na Klapkovom námestí (novšie dejiny Komárna), ďalej v budove na Palatínovej ulici (Pamätná výstava Franza Lehára a Móra Jókaiho, pravoslávny kostol - expozícia balkánskeho sakrálneho umenia).

Ako bolo v úvode načrtnuté, mesto Komárno nemá núdze o históriu a kultúrne pamiatky. Záleží len od návštevníka, čo mu je blízke, čo by rád navštívil. Prechádzkou po centre mesta bude každý jeden prekvapený množstvom kostolov a kostolíkov, ktoré dýchajú tou pravou atmosférou duchovna. Rovnako tak počas horúcich letných dní nájdete množstvo malých , kde sa môžete schladiť ľadovou kávou, popri ktorej si vypočujete príjemné tóny hudby, ktoré sa ozývajú z pódií v centre mesta na Klapkovom námestí, alebo z amfiteátra ukrytého v parku Dôstojníckeho pavilónu.

Každoročné Komárňanské dni, Ondrejov jarmok, Komárňanské vínne korzo a množstvo iných udalostí, ponúkajú nielen obyvateľom mesta ale aj návštevníkom množstvo podnetov na zábavu, relax, oddych.

Booking.com

Termálne pramene v meste Komárno a na okolí ich blahodárne účinky na reumatické choroby a organické nervové choroby sú v celoročnej prevádzke a vítajú svojich návštevníkov pohostinnosťou.

V zázemí mesta možno objaviť úžasné Podunajsko so svojou úchvatnou prírodou, mocným Dunajom, lužnými lesmi s nespočetnými romantickými zákutiami, množstvom mŕtvych ramien, žujúcich akoby vlastný život uprostred poľnohospodársky najvýznamnejšieho regiónu Slovenskej republiky. Fascinujúca atmosféra Žitného ostrova dotvára typický obrázok nášho regiónu. Rovinatú krajinu s nekonečnými poliami, remízami a lesíkmi. Alebo nekonečné piesočnaté, či kamenisté pláže Dunaja a lužné lesy lemujúce jeho tok až po ústie do Čierneho mora.

Využitie mesta Komárno je rozsiahle. Pre tých aktívnejších je tu možnosť korčuľovania, alebo bicyklovania na cyklotrase lemujúcej mesto. Rovnako tak sa viete potopiť do hlbín Mŕtveho ramena Váhu v Potápačskom klube, na vlastné oči zažiť atmosféru extraligových zápasov vo volejbale alebo basketbale. Ak máte radi jednoduchosť s nádychom romantiky, sadnite si k rieke Dunaj otvorte fľašu vína a uvoľnite sa. Mesto Komárno dýcha atmosférou dvoch národov, je priateľské a príjemné. Pohostinnosť je pre Komárňanov samozrejmosťou. Stačí ju už len zažiť na vlastnej koži. Vítame Vás :-)